Barbora Hazuchová nebojovala v Superstar sama

Na prelome soboty a nedele (7.11. – 8.11.2015) sme sa o druhej ráno stretli pred gymnáziom spolu so šoférmi dvoch mikrobusov. Dôvod nášho stretnutia v takej skorej rannej hodine? Šli sme do hlavného mesta Českej republiky - Prahy, s cieľom podporiť našu spolužiačku Barboru Hazuchovú v speváckej súťaži Superstar.

Po osemhodinovej prebdenej noci v mikrobuse nás šofér vyložil na parkovisku neďaleko centra Prahy. Prešli sme kúsok k zastávke električky a pomocou nej a metra sme sa presunuli k Pražskému hradu, kde sme obdivovali nádherný výhľad na mesto a nezvyčajnú architektúru. Na Karlovom moste sme sa zastavili, prezreli si vystavené portréty a pouličných umelcov a zahľadeli sa ma prekrásnu širokú Vltavu. Civeli sme s úžasom na Orloj a pripomenuli si historický význam Václavského námestia. Potom sme navštívili obchodné centrum a konečne sme sa vydali na cestu k štúdiu Barrandov, kde sa konala súťaž.

Vošli sme do sály, kde už boli prípravy na večerný prenos v plnom prúde. Postavili sme sa rovno pod pódium, kde boli vyhradené priestory pre fanúšikov a pripravili sme si plyšové zvieratká. Po niekoľkých vystúpeniach ostatných finalistov a reklamných prestávkach konečne vystúpila naša favoritka. Povzbudzovali sme ju a tlieskali, ako nám to len naše hlasivky a dlane dovolili. V každej možnej chvíli sme nad hlavy dvíhali transparent, ktorý sme pre ňu vyrobili. Keď Baška dospievala, urobili sme jej na pódiu neporiadok kopou plyšových zvieratiek. Po skončení priameho prenosu sme Bašku skoro udusili v spoločnom objatí.

Napriek tomu, že Baška v súťaži už skončila, budeme ju podporovať aj v jej nasledujúcich krokoch budujúcichjej kariéru fantastickej speváčky.

Garbriela Kučkovská 3.B

 

Additional information