Halloween - 27. 10. 2015

     Každoročne sa na našej škole koná Halloweenska party. Tentokrát sa uskutočnila v utorok 27.10.2015. Organizovali ju kvartáni spolu s kvintánmi a našimi milovanými angličtinárkami. Party sa zúčastnili primáni, sekundáni a terciáni a aj žiaci jazykovky.

     Čo sa týka kostýmov, bolo na čo pozerať. Žiaci majú rok čo rok lepšie kostýmy a aj umelá krv je čoraz realistickejšia. Celá party sa začala anglickým kvízom. Následne sme sa všetci rozdelili do skupín a začali sa súťaže. Tento rok nám pribudli aj novinky ako napríklad Warms (červíky). Jedného človeka z týmu zabalili do fólie a musel sa bez použitia rúk dostať za koniec dráhy a nazad. Za spomenutie určite stojí aj skladanie netopiera dolu hlavou (ja osobne som bol taký ˝šikovný˝, že sa mi nepodarilo vyliezť ani na hrazdu, na ktorej sme mali visieť, a tak ma vystriedala o 100% šikovnejšia spolužiačka s prstom v dlahe :-) A ZVLÁDLA TO), hltanie pudingu (bol vážne VÝBORNÝ) a Maze = bludisko z ktorého sme sa museli dostať iba za pomoci našich spoluhráčov a zrkadla. Zabudol som spomenúť to, že sme museli cúvať. No a čo by to bolo za halloweensku party bez vyťahovania jabĺk z vody iba ústami. Vždy platí, že ten, čo vyťahuje jablká je mokrý ako myš. Veľmi ma pobavila ďalšia novinka. Jeden človek z kvarty sa posadil oproti jednému súťažiacemu a obaja si naplnili ústa vodou. Úlohou bolo rozosmiať kvartána ako prvého. Väčšina súťažiacich skončila mokrá :-). Ďalšou novinkou bola Vrieskajúca stena. Súťažili sme po triedach, v jednom tíme sme boli piati. Jeden z triedy A sa postavil za ˝stenu˝ z triedy B a musel zakričať nejaké slovo alebo slovné spojenie svojim spolužiakom. Sám som si vykričal hrdlo tak, že som bol dva dni zachrípnutý. Zatiaľ trieda B doslova vrieskala na celé hrdlo. A naopak. Ani tento rok sa to neobišlo bez Elektrónikov (výmysel kvartánov). Tiež sme súťažili po päticiach z každej triedy. Boli sme zoradení v rade. Kvartánka stisla niekoľkokrát ruku prvému človeku v rade a ten to poslal ďalej až tomu poslednému, ktorý musel nájsť štupeľ v jednom zo štyroch vedier. Znamením bol počet stlačení ruky. 

     Myslím si, že terajším kvartánom organizácia Halloweenskej party vyšla už druhý rok po sebe na jednotku. Dúfajme, že ich na budúci rok prekonáme :-).

Dominik Palkovič, tercia

 

Additional information