Vyhlásenie štrajkujúcich učiteľov - 22. 1. 2016

Vážení rodičia,

učitelia dlhodobo rôznymi formami poukazujú na nahromadené problémy v školstve. Pred Vianocami 2015 sme sa k tomu vyjadrovali textom "Prečo protestujeme" na našej webstránke, kde sme zhrnuli hlavné príčiny, prečo sme nespokojní s aktuálnou situáciou.

Žiaľ, žiadna z požiadaviek, ktoré učitelia predkladajú od roku 2012, nie je dodnes splnená. Zapojenie sa do neobmedzeného ostrého štrajku je logickým pokračovaním nášho upozorňovania na zlý stav v školstve.

Všetky doterajšie vlády školstvo reálne ignorovali, a to bez ohľadu na to, či naša krajina prežívala hospodársky rast alebo recesiu. Už neveríme, že v novom volebnom období sa situácia radikálne zlepší sama od seba.

Uvedomujeme si, že týmto štrajkom mnohým z Vás skomplikujeme život, za čo sa Vám ospravedlňujeme. Veľmi nás to mrzí, ale na iný účinný spôsob, ako prinútiť mocných konať, sme neprišli.

Vážení rodičia, každodenne sa stretávame s Vašimi deťmi a snažíme sa pripravovať ich na plnohodnotný život. Dnes sa na Vás obraciame s prosbou o pochopenie a podporu, ktorú nám môžete vyjadriť osobne alebo mailom. Veríme, že práve Vaša podpora môže výrazne prispieť k úspešnému priebehu štrajku, a teda aj lepšej budúcnosti našich detí.

S úctou

                          Štrajkujúci učitelia Gymnázia M. M. Hodžu v Liptovskom Mikuláši.

PS: Učitelia, ktorí sa v týždni 25. - 29. januára 2016 zúčastnia plánovaného lyžiarskeho kurzu 1. ročníka a kvinty v plnom rozsahu podporujú štrajkujúcich kolegov. Do ostrého štrajku od pondelka 25. januára nevstúpia len preto, lebo administratívne úkony súvisiace s kurzom (žiadosť o finančný príspevok zo strany štátu a elektronické verejné obstarávanie) prebehli v čase, keď nebola vyhlásená štrajková pohotovosť a nebol ani známy presný termín začatia ostrého štrajku.

Additional information