Zavádzame nový dochádzkový systémik - 13. 5. 2015

Gymnázium Michala Miloslava Hodžu v budúcom školskom roku 2015/2016 plánuje realizovať elektronizáciu významných školských procesov, medzi ktoré patrí aj vedenie školskej dokumentácie a tiež sledovanie a zaznamenávanie dochádzky žiakov. Urobili sme všetky prípravné práce, ktoré sú nevyhnutné pre to, aby tento systém úspešne fungoval. Každodenné zmeny sa študentov dotknú najmä pri sledovaní ich dochádzky. Väčšina študentov dnes disponuje čipovými študentskými kartami ISIC / EURO 26, ktoré budú bez problémov pri sledovaní dochádzky použité (kartou dnes disponuje viac než 86% našich študentov). Žiakov, ktorí karty nemajú, osobitne oslovujeme s ponukou, aby zvážili možnosť si novú ISIC kartu zabezpečiť. Budú tak môcť využívať všetky zľavy a benefity, ktoré im licencie ISIC a EURO 26 ponúkajú na Slovensku a vo svete. V prípade, že študenti si karty nezakúpia, dostanú bezplatne čip v podobe kľúčenky, ktorý sa však dá využiť výlučne na účel sledovania dochádzky, na žiadny iný. Pri každom príchode do školy alebo odchode zo školy je nevyhnutné svoju ISIC kartu, resp. špeciálny čip, priložiť k čítačke pri hlavnom vchode do budovy školy. Tu sa automaticky zaznamená ich prítomnosť v škole, čo učiteľovi v konečnom dôsledku umožní na hodine tráviť menej času riešením administratívnej práce a viac sa venovať pedagogickej činnosti. V prípade záujmu bude môcť v budúcnosti rodič dostávať na mobil aj automatické sms správy o tom, kedy študent prišiel či opustil školu.

Veríme, že aj týmto spôsobom sa nám podarí skvalitniť služby, ktoré ponúkame a tiež byť v jednoduchšom kontakte aj s rodičmi. Do konca aktuálneho školského roka 2014/2015 beží systém v skúšobnej prevádzke, kde sa snažíme eliminovať potenciálne problémy a aj režimovo školu na zmenu prispôsobiť. K tomu je ale nevyhnutné, aby študenti systém aktívne využívali už teraz a pri každom príchode alebo odchode zo školy svoju kartu (čip) k čítačke prikladali. Systém je v testovacej prevádzke, úplne funkčný od 11. mája 2015. O podrobnostiach budú žiaci informovaní od svojich triednych učiteľov.
 
Prípadnú statu ISIC karty (resp. čipu) je potrebné ihneď nahlásiť. Systém elektronickej dochádzky funguje aj s tými kartami, ktoré nemajú zakúpenú aktuálnu licenciu (prolongačnú známku).

V prípade ďalších otázok sa neváhajte obrátiť na koordinátora projektu ISIC / EURO 26 na škole:

PhDr. Matúš Stáňa, projektový manažér
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., tel.: +421 44 55 183 37, mobil: + 421 905 636 965

 

Additional information