Zážitkové formy vzdelávania

Workshop Ligy proti rakovine

V dňoch od 10. – 12. októbra sa žiačky kvinty - Frederika Galicová a Alžbeta Rusnáková spolu s pani profesorkou Hujíkovou zúčastnili pracovného stretnutia (workshopu) Ligy proti rakovine v Starom Smokovci (Grand Hotel Bellevue).

V prvý deň stretnutia prezentovali prostredníctvom powerpoint-ovej prezentácie aktivity, ktoré sa konajú na našej škole v rámci onkologického krúžku: Deň čajov, Deň šalátov, Deň jabĺk, Deň narcisov a Deň mlieka. Prezentácia mala úspech a dievčatá boli spokojné, že ich snaha o dobré meno našej školy nevyšla nazmar. V sobotu doobeda sa konali prednášky na témy: Rakovina krčka maternice a jej prevencia, Alkoholizmus u žien, Cytologické vyšetrenia a Preventívne gynekologické prehliadky. Poobede – po prednáškach  sa na rôznych stanovištiach konala súťaž, ktorá obsahovala otázky zostavené na základe odprednášaných informácií. V nedeľu ráno bolo vyhodnotenie súťaže a naše študentky sa v nej spolu so štyrmi ďalšími študentmi z Námestova a Košíc umiestnili na prvom mieste. S dobrým pocitom a výhrou vo vrecku sa s pani profesorkou vrátili domov a tešia sa na ďalšie stretnutie LPR :).

 

  • IMAG3139_BURST002_COVER
  • IMAG3146
  • image-1e2bdef3c292ecfd7626b94a9b90f9d0ac8d297249d555add902cd0f7fc26536-V

 

Additional information