Žiacka školská rada

Študenti opäť obhajujú dobročinnosť - 31. 1. 2017

         Dňa 31. januára 2017 sa stretla Žiacka školská rada nášho gymnázia so zástupcami nadácie DUMI, ktorá podporuje liptovskomikulášsku nemocnicu MUDr. Ivana Stodolu. Predmetom stretnutia bolo opäť odovzdávanie výťažku benefičného plesu, ktorý sa uskutočnil 20. januára.

         Ples, ktorý sa konal pod záštitou ŽŠR už po trinástykrát, je v našej škole dlhoročnou tradíciou a každý rok sa výťažok vyzbieraný na tombole a vstupenkách venuje na dobročinné účely. Tento rok poputuje 482,34 € na účel zakúpenia kojeneckej váhy a sondy Y k oximetru pre novorodenecké oddelenie nemocnice.

         Z pohľadu organizátorov môžeme povedať, že sa nám podarilo naplniť našu prvotnú víziu a môžeme s istotou tvrdiť, že organizačne bol tento ples lepší než minulý. Ranným upratovaním sály sa však pre nás ešte neskončil. Pýtame sa študentov na ich dojmy, tie vyhodnotíme a zaznamenáme. Hoci pred nami bolo už niekoľko plesov, začínali sme prakticky od nuly, a preto tentokrát zanechávame po sebe "know how", aby sme uľahčili prácu organizátorom ďalších plesov.

         Ďakujeme všetkým sponzorom, ktorí podali pomocnú ruku a prispeli tak k dobrej veci. Sú to: mesto Liptovský Mikuláš, IMPA, Heliport Liptov, RTVS, Snico, Elit Shop, Wüstenrot, Raiffeisen banka, Eltek, Heavy Tools, Red Bull, BioTopka, Rafting adventure, Adrenaline center, Abeja, Penzión Bowling, Včela Lippek, Good Mood pizza & bar, Itoca, Komunitná nadácia Liptov, Diera do sveta, Grafon, Therapy a mnoho ďalších.

          Ďakujeme taktiež nadácii DUMI, že vie účelne použiť náš príspevok na podporu zdravotníckych služieb nemocnice a hlavne účastníkom plesu, bez ktorých by spoločenský zážitok, zábava a benefícia nemohli jestvovať.  

          Fotodokumentáciu nájdete tu.

          Napísali o nás... (odkaz)... a ešte raz... (odkaz).

          O ďalších aktivitách a činnosti žiackej školskej rady sa dozviete na tejto stránke

Michal Bohuš, predseda Žiackej školskej rady

  • DarDUMI2017

Additional information