Deň jabĺk - 16. 10. 2015

Každoročne Liga proti rakovine vyhlasuje týždeň boja proti tejto nemilej a zákernej chorobe. Jednou zo sprievodných akcií je aj Deň jabĺk, ktorý pripadol tento rok na 16. 10. 2015 ( piatok). Aby sme šírili zdravý životný štýl a prevenciu, študenti a študentky našej školy vyrazili do ulíc. Rozdelili sa do troch malých skupín a od ranných hodín začali s touto aktivitou. Oslovovali ľudí v rôznych kútoch mesta, vymieňali jabĺčka za cigarety a rozdávali informačné letáky. ,,Spokojnosťou pre nás bolo aj obyčajné zahasenie,“ poznamenala dobrovoľníčka Kristína Gábrišová. Počas tohto dňa sa im úspešne podarilo do dvanástej hodiny porozdávať všetky jabĺčka, ktoré niesli v košíkoch. Stretli sa s pozitívnymi reakciami občanov, ale aj detí. Tento deň sa konal pod záštitou Zdravotnícko-onkologického krúžku, ktorý na našej škole vedie p. p. Hujíková.

Realizátormi akcie boli študenti:

1.A: Nikola Brziaková, Monika Fáberová

1.B: Jana Ďuriková, Vanda Janíčková, Alexandra Poliaková

sexta: Simona Heinereichová

3.A: Alžbeta Šlauková

3.B: Kristína Gábrišová, Adam Buvala

 

Additional information