SOČkársky finiš bol napínavý

Tohtoročná Stredoškolská odborná činnosť vyvrcholila národným kolom v dňoch 26. až 28. apríla 2023 v Modre. Naša škola mala aj na tejto úrovni svoje dva želiezka v ohni. Už postup na národné kolo súťaže je obrovským úspechom každého súťažiaceho, ktorý obetoval veľa času, energie a nápadov do svojho projektu. Damián František Girašek (žiak II. A triedy) zastupoval našu školu s prácou „Rozlišovanie faktov od zavádzajúcich informácií“, ktorú spracoval so spolužiakom Máriom Tlamkom. Na celoštátnej úrovni obsadil vo svojej kategórii vynikajúce 4. miesto. Ešte o schodík vyššie vystúpil vo svojej kategórii Martin Medvecký (rovnako II. A trieda). Jeho práca na tému „Vodíkový generátor s horákom“ mu priniesla striebornú medailu – 2. miesto. Obom chlapcom gratulujeme. Veríme, že tieto úspechy budú motiváciou pre ich budúce projekty a azda k podobným aktivitám inšpirujú aj ich spolužiakov.

  • foto_1
  • foto_2
  • girasek-1
  • medvecky-1

Additional information