Okresné kolo v šachu ZŠ a SŠ 2019

Aj v tomto školskom roku si naši šachisti zmerali sily so svojimi rovesníkmi na školských  majstrovstvách okresu v zrýchlenom šachu, ktoré sa uskutočnili v stredu 23. októbra 2019. Naša škola mala zastúpenie v troch kategóriách.

V kategórii chlapci ZŠ nás reprezentovali: Matúš Goč (príma), Martin Borsík, Michal Trnečka, Radovan Ontko (všetci sekunda) a Damián Beňo (tercia)

výsledky chlapci ZŠ

V kategórii dievčatá ZŠ sme mali jedinú zástupkyňu.  Zuzana Gešková (sekunda) obsadila výborné 2. miesto.

Spolu s Matúšom Gočom zároveň pre školu vybojovali aj pekné druhé miesto v kategórii zmiešaných družstiev.

výsledky dievčatá ZŠ

V kategórii študenti SŠ sme mali mimoriadne silné zastúpenie. Majstrom okresu sa stal Andrej Hollý (I.B) pred ďalším naším študentom. Adam Ďurica (sexta) sa umiestnil na 2. mieste. Medzi silnými šachistami sa nestratili ani ďalší: Martin Nahálka, Jakub Berník (obaja septima), Šimon Argaláš (III.A), Mário Baran (II.A), Daniel Rychlý (IV.A) a Martin Popardovský (septima).

výsledky študenti SŠ

Okres Liptovský Mikuláš budú na krajskom kole okrem iných reprezentovať aj títo naši študenti: Andrej Hollý, Adam Ďurica, Zuzana Gešková, Matúš Goč a Martin Nahálka.

Srdečne blahoželáme a na krajskom kole prajeme veľa úspechov!