Turistický krúžok na prvej tohtoročnej túre

V sobotu 21. 9. 2019 sa turistický krúžok vybral na prvú túru v tomto školskom roku. Vychádzku sme začali na začiatku obce Kvačany krátko po 7 hodine ráno. Rozospatí a zmätení hmlistým ránom sme najskôr absolvovali prehliadku miestnych pasienkov s práve sa prebúdzajúcimi kravkami.
Po krátkej exkurzii sa nám podarilo napojiť na žltú turistickú cestu vedúcu do Prosieckej doliny. V čase nášho príchodu bolo ústie Prosieckej doliny ožiarené vychádzajúcim septembrovým slnkom. Do doliny sme vstúpili cez impozantné skalné Vráta. Na začiatku nám v tiesňave pomohla reťaz, odbočili sme aj k vodopádu Červené piesky a v závere doliny sme prekonali oceľové rebríky. Trávnatou plošinou Svorad sme zostúpili do obce Veľké Borové a odtiaľ sme popri cintoríne zamierili do Kvačianskej doliny.
O dvanástej hodine sme sa dostali na Oblazy, čarovné miesto, kde na potoku Kvačianky stojí starý drevený vodný mlyn. Posilnili sme sa zásobami prinesenými z domu, o ktoré sme sa podelili aj s miestnymi žobravými kozičkami. Od mlynov sme lesnou kamenistou cestou smerovali do obce Kvačany. Zastavili sme sa na drevených vyhliadkach, odkiaľ sme obdivovali hlboký kaňon Kvačianky a strmé bralá vynárajúce sa z lesa. Na parkovisko v ústí Kvačianskej doliny sme dorazili o pol druhej a zostalo nám dosť času na to, aby sme sa osviežili kofolou a užili si teplé jesenné popoludnie. Prvú túru sme zakončili v Liptovskom Mikuláši o 15.30.

Warning: No images in specified directory. Please check the directoy!

Debug: specified directory - http://gymlm.sk/images/Web/foto19-20/ProsieckaKvacianska

Additional information