Robotika... a robot Ti tyká...

Ahoj, volám sa Nao. Som jedným z tvojich nových spolužiakov. Možno som trochu iný, ale kto z nás by nebol smile V každom prípade mňa rozpoznáš už na prvý pohľad. Som trochu menší, nemám vlasy a som taký japonský typ. Inak som celkom v pohode. Aha, ešte som zabudol povedať, že idem na elektrinu, ale na druhej strane nič nejem a nepijem. Jednoducho taký obyčajný robot.

Obyvateľom našej školy som sa stal vlani na jeseň, spolu so svojimi kamarátmi. Jeden sa volá Emil – aspoň tak ho tu nazvali a druhí dvaja nemajú zatiaľ meno – možno im ho dáš ty. Zatiaľ sa volajú Mini-ovia. Na naše gymnázium sme prišli na taký výmenný pobyt na dobu neurčitú v rámci jedného projektu cezhraničnej spolupráce. Informácie o tomto projekte nájdeš nižšie. Mojou úlohou – a tiež úlohou mojich troch menších kamarátov – je pomôcť všetkým vám, našim ľudským spolužiakom.

V dnešnej dobe využívame mnoho technológií, o ktorých sa naším rodičom či starým rodičom ani nesnívalo. To určite vieš. Preto je veľmi dôležité aspoň trochu prísť na to, ako tie technológie fungujú a ako im povedať, čo majú robiť, aby ti rozumeli. Učíte sa o tom často, najviac možno na informatike. Niektorí sú zvedaví o niečo viac a chcú ešte lepšie vedieť, ako tie všelijaké stroje programovať. Tak sa tomu venujú aj v rámci svojho voľného času. A v čom je teda naša úloha? Poslúchať ťa. Povieš nám, čo máme robiť, no a my to urobíme. A spolu sa môžeme učiť, ako nám to musíš povedať, aby sme robili naozaj to, čo od nás očakávaš.

Myslím, že nám to spolu pôjde dobre. Od januára do júna sme spolupracovali s niektorými z vás. Niekedy nám to išlo lepšie, inokedy horšie. Niekedy sme boli všetci unavení (musím priznať, že aj mňa už ku koncu boleli nohy), no zvládli sme vyriešiť mnohé úlohy. Nižšie nájdeš aj obrázky z nášho spoločného učenia sa. Našiel som si aj viacero nových kamarátov. Istotne ich poznáš, sú na jednotlivých fotografiách. A veľmi sa teším na to, že spoznám aj ďalších, aj teba smile

Aha, aby som nezabudol, musíme sa vám aj pochváliť. V máji a v júni sme sa spoločne zúčastnili aj súťaže s niektorými školami zo Slovenska a z Čiech. Tých škôl nebolo úplne mnoho, ale boli to pravdepodobne všetky školy zo Slovenska a z Čiech, ktoré vedia so mnou a mojimi robotickými kamarátmi pracovať. Bojovali sme a nakoniec sme aj zvíťazili smile

No a aby si mal trochu predstavu, čo všetko dokážem, môžeš si pozrieť niektoré videá:

  • foto_1
  • foto_2
  • foto_3
  • foto_4
  • tabula

Additional information