Chuť vianočnej Viedne

V predvianočnom čase sa žiaci našej školy spolu s pani profesorkou Jozefkovou a Kaľavskou vybrali na poznávací výlet s prehliadkou mesta Viedne. Bez problémov sme zvládli únavnú cestu autobusom naprieč Slovenskom a plní očakávaní a dobrej nálady sme prešli hranicami a došli sme do vianočnej Viedne.

Naša prvá zástavka bola pri neobyčajnom dome Hundertwasser, a myslím si, že nejeden z nás rozmýšľal o tom, aké by to bolo bývať v tomto dome. Po kreatívnej  zástavke, nás autobus previezol ulicami Viedne, až na námestie Márie Terézie (Maria-Theresien-Platz), ktoré sa nachádza medzi dvoma múzeami. My sme navštívili Kunsthistorisches Museum. Toto múzeum sa vyrovná svetovým galériám, a my sme v ňom mohli vidieť zbierku Rubénových malieb, šperky, sochy či keramiku zo pravekého Egyptu a stredovekého Grécka.

Keďže Vianoce a s nimi spojené nákupy už opantali aj nás, využili sme možnosť na chvíľku vbehnúť medzi stánky, ktoré boli pred múzeom. Následne po krátkej prestávke sme sa vydali na Heldenplatz. Pani profesorky  nám o každej pamiatke povedali pár podrobností a cesta nám ubiehala rýchlejšie. Prešli sme uličkami mesta a dostali sme sa pred hotel Sacher s povestným dezertom. Po ceste sme ešte videli  Dom svätého Štefana s nádhernou katedrálou.

Po dlhej ceste, nás ohromil pohľad na vianočné trhy s úchvatnou výzdobou. Celými trhmi sa rozniesla vôňa punču a viedenských pochúťok (ktoré lepšie vyzerali ako voňali). Každá detská dušička sa v nás pohla, keď sme uvideli kolotoče a ľadové klzisko. A večer sme si s kopou spomienok znova sadli do autobusu a vydali sme sa na cestu domov.

Simona Matejková, kvinta

 • 1
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Vianočný koncert

Vianočné prázdniny

                   23.12. 2017 – 5. 1.2018

 Prajeme všetkým krásne a pokojné sviatky.

 Stretneme sa v pondelok, 8.1.2018.

                                                                                                                                          vedenie školy

 

Vianočné prázdniny

Vianočné prázdniny: 

 23.12.2017 – 5. 1.2018

  Prajeme všetkým krásne a pokojné sviatky. Stretneme sa v pondelok, 8.1.2018.

                                                                                         vedenie školy

3, 2, 1, dvere sú otvorené!

Dni otvorených dverí na stredných školách sú v plnom prúde, deviataci si vyberajú svoje budúce pôsobiská. Čím oslovilo Gymnázium Michala Miloslava Hodžu?

Predvianočné obdobie je časom, kedy by väčšina ľudí najradšej jedla doma koláče, deviataci však nie. Tých namiesto rozmýšľania nad tým, aké ponožky si nájdu tento rok pod stromčekom, čaká uvažovanie nad strednou školou. Každá škola hľadá spôsoby, ako žiakov osloviť. Čo je najlepším spôsob na prilákanie nových žiakov? No predsa Deň otvorených dverí. A tak jedného pekného utorka, 12. 12. 2017, otvorilo svoje brány aj Gymnázium Michala Miloslava Hodžu. A veru, bolo sa na čo pozerať!

Pokus sem, pokus tam

Hodžovo gymnázium je známym liptovským labyrintom, návštevníci sa však nemuseli ničoho obávať. Sprievodkyne a sprievodcovia, žiaci gymnázia, odviedli skvelú prácu, a tak sa na novú kostru beznádejne strateného deviataka biologický kabinet tešiť nemôže. Študenti gymnázia si v spolupráci s profesormi pre návštevníkov pripravili mnohé zaujímavé ukážky a prezentácie. Azda najväčšou atrakciou bola pitva oka, biológovia si prilákali aj ukážkami aromaterapie, meraním vitálnej kapacity pľúc pomocou spirometra a meraním krvného tlaku. Tí, ktorí na pitvu nemali žalúdok, ale chceli vidieť nejaký ten pokus, si prišli na svoje v chemickom laboratóriu, kde si mohli pozrieť zaujímavé, vo väčšine prípadov výbušné pokusy. Pútavé ukážky mohli návštevníci vidieť aj v učebni fyziky. Medzi ďalšie zaujímavé stanovištia patrili ukážky lego-robotov, počítačová učebňa, kde si návštevníci mohli vyskúšať hry vytvorené študentmi gymnázia, matematická učebňa so zaujímavými matematickými hrami, prezentácia činnosti žiackej školskej rady a v neposlednom rade aj prezentácia o školských exkurziách.

Ani gymnazisti sa nenudili

Deň otvorených dverí nebol zaujímavý len pre potenciálnych študentov gymnázia, ale aj pre aktuálnych žiakov. Mohli si zahrať volejbal na medzitriednom volejbalovom turnaji, pozrieť prezentácie na tému „Kniha, ktorú mám rád,“ ktoré si pripravili ich spolužiaci, prípadne si pozrieť filmy, ktoré premietal filmový klub. Keďže na budúci rok oslavuje naše Gymnázium Michala Miloslava Hodžu svoju storočnicu, pre žiakov školy bola pripravená prezentácia o histórii školy.

Zhrnuté a podčiarknuté, Deň otvorených dverí zas a znova vyšiel na výbornú. Deviatakom už len zostáva dobre sa učiť, aby o rok mohli byť súčasťou Dňa otvorených dverí ako hrdí gymnazisti.

Dominik Parajka, III.B

 

Fotografie z Dňa otvorených dverí si môžete pozrieť po kliknutí na "Čítať ďalej".

Čítať ďalej: 3, 2, 1, dvere sú otvorené!

Podkategórie

Additional information